Konferencja naukowa – Zawód pielęgniarki i położnej – praca czy powołanie

Powiększ obraz

Pielęgniarka Gabriela Opioła – wyróżniona Odznaczeniem za zasługi w służbie zdrowia!

Dnia 14 maja na zaproszenie Pani Minister Zdrowia Józefy Szczurek –Żelazko , Dyrektor SPG ZOZ Katarzyna Kupisz oraz Pani Gabriela Opioła wieloletnia pielęgniarka SPG ZOZ wzięły udział w Konferencji naukowej „Zawód pielęgniarki i położnej – praca czy powołanie?”, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kulturowo- Bibliotecznym w Brzesku.

W Konferencji udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pani Józefa Szczurek –Żelazko, Dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej w Warszawie Pan dr n. przyr Wojciech Giermaziak, Prof. Dr hab. Bożena Urbanek reprezentująca Instytut Historii i Nauki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, dr n.med. Maria Zięba reprezentująca Instytut Nauka o Zdrowiu w Nowego Targu, mgr Patrycja Kurowska reprezentująca Centrum Informacji Medycznej w Warszawie, lek. wet. Dorota Ubysz – Kierownik Centrum Medycznego w Warszawie oraz mgr Iwona Fryzowska-Chrobot – Z-ca Dyrektora Głównej Biblioteki w Warszawie. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Pana Wojewody Józefa Gawrona, Pana Starosty Brzeskiego, przedstawicieli samorządu  oraz Dyrektora Szpitala w Brzesku a także duchowieństwa. W konferencji udział wzięły pielęgniarki i położne z powiatu brzeskiego i bocheńskiego. Podczas tego spotkania chcieliśmy nie tylko ukłonić się pielęgniarkom i położnym, ale też wyrazić uznanie i podziękować im za pracę – mówiła Pani Minister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Pani poseł zwróciła uwagę, że tegoroczne obchody Dnia Pielęgniarki i Położnej mają wyjątkowy charakter, wpisują się bowiem w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zbiegają się także z beatyfikacją Hanny Chrzanowskiej pionierki pielęgniarstwa społecznego i parafialnego, bliskiej współpracownicy kard. Karola Wojtyły. Podczas konferencji wyżej wymienieni prelegenci prezentowali bardzo ciekawe tematy dotyczące pielęgniarstwa m.in. – „Zakonnice w pielęgniarstwie w II RP”, „Pielęgniarka – nie siostra miłosierdzia?”, „Problemy  pielęgniarstwa i położnictwa”, „Między prawem a etyką- postawy pielęgniarek wobec eutanazji, w szczególności wobec eutanazji niemowląt, dzieci, nieletnich” oraz „Strój pielęgniarki i położnej”. Wszystkie zagadnienia przedstawiane były od historii przez współczesność. Z ogromnym zaciekawieniem wszyscy wysłuchali przedstawione zagadnienia.

Spotkanie było również okazją do wyróżnienia 9 najlepszych pielęgniarek i położnych powiatu brzeskiego i bocheńskiego. Miło mi zakomunikować  wszystkim Państwu, iż Pani Gabriela Opioła  starsza pielęgniarka  pracująca w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Siedlcu od 1996 roku otrzymała Odznaczenie za zasługi w służbie zdrowia, które wręczył osobiście pan Wojewoda Józef Gawron oraz Pani Minister Zdrowia Józefa Szczurek- Żelazko. Pani Gabriela Opioła w swojej dotychczasowej pracy dała się poznać jako osoba kompetentna, pracowita o wysokiej kulturze osobistej. Wykazuje się ogromną wiedzą i doświadczeniem na swoim stanowisku. Jako pielęgniarka w środowisku nauczania i wychowania ma bardzo dobry kontakt z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Jest życzliwa i zawsze wysoko oceniana przez swoich przełożonych.

Gratulacje Pani Gabrysiu !

I jeszcze raz wszystkiego dobrego dla naszych wspaniałych Pań i Panów Pielęgniarek / Pielęgniarzy  i Położnych.