Masaże uciskowe w GOZ w Łapczycy

Powiększ obraz

W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Łapczycy w gabinecie fizjoterapii pacjenci za pomocą specjalnego aparatu mogą skorzystać z zabiegów drenażu limfatycznego.

Dzięki zastosowaniu systemu terapii uciskowej, która stymuluje układy krwionośny i chłonny możliwe jest dokładne oczyszczenie tkanek z zalegających toksyn, odżywienie komórek i usunięcie nadmiaru wody z organizmu. Presoterapia pozwala również na redukcję obrzęków, powstałych w wyniku zastoju krwi i limfy.

Korzystanie z zabiegów masażu uciskowego szczególnie poleca się osobom narażonym na wystąpienie zakrzepicy. Profilaktycznie stosować urządzenie mogą także osoby, które długotrwale przebywają w pozycji siedzącej lub stojącej. Ze względu na działanie relaksacyjne presoterapię poleca się również kobietom w okresie poporodowym oraz osobom cierpiącym na nerwobóle mięśniowe.

Przeciwwskazaniami do korzystania z drenażu limfatycznego są: ostra neuropatia i pleksopatia, ostry obrzęk płucny, ostry uraz tkanki miękkiej, ostre zakrzepowe zapalenie żył, nieustabilizowana choroba sercowo-naczyniowa, padaczka, róża, stan gorączkowy, jaskra, niewydolność wątroby lun nerek, choroby zakaźne, zakrzepica głębokich żył, zapalenie naczyń chłonnych, niedrożność kanałów limfatycznych, osteosynteza lub sztuczny staw mający wpływ na naczynia limfatyczne, rozrusznik serca, niezdiagnozowany ból podbrzusza, nieprawidłowo przebiegająca ciąża, choroba nowotworowa, stan zapalny.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod nr tel. 501 019 428