Zdrowo i wesoło w Cikowicach

Powiększ obraz

11 czerwca br. w Cikowicach odbył się Piknik Zdrowotny, podczas którego na przybyłych czekało sporo, nie tylko medycznych atrakcji. Na miejscu dorośli uczestnicy mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań (glukometrii, pomiaru ciśnienia tętniczego), zabiegów fizjoterapeutycznych, w tym krioterapii. W cikowickim „białym miasteczku” można było uzyskać także konsultacje lekarskie, porady pielęgniarskie oraz dietetyków z Naturhouse. Zgromadzeni mogli również zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Kolumny Transportu Sanitarnego.  Ponadto chętne osoby mogły zarejestrować się do bazy dawców szpiku kostnego czy też na badania mammograficzne.

Na pikniku świętowano również  pierwszy rok działalności Szkoły Rodzenia w Gminie Bochnia, która cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem. Z tej okazji na imprezie gościły mamy – już ze swoimi pociechami – które uczestniczyły w zajęciach Szkoły Rodzenia. Warto przypomnieć, że zajęcia Szkoły Rodzenia odbywają na krytej pływalni w Proszówkach, a prowadzi je specjalista pielęgniarstwa położniczego lic. Regina Lis. . Dodatkowo prowadzone są też zajęcia w formie aerobiku na basenie przez instruktora sportów wodnych mgr Karolina Lis. PACJENTKI zdeklarowane w Gminie Bochnia uczestniczą w zajęciach SZKOŁY RODZENIA bezpłatnie (!) – koszt stanowi tylko bilet wstępu na pływalnię. Nie ma konieczności łączenia zajęć na basenie z ćwiczeniami fizycznymi – Pacjentka sama wybiera rodzaj zajęć.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, dla których zorganizowano wiele konkursów z nagrodami, gokarty i dmuchańce. Liczne atrakcje wzbogacił barwny program artystyczny. Najpierw na scenie zaprezentowały się w barwnym przedstawieniu dzieci z miejscowego przedszkola oraz mali artyści ze świetlicy w Cikowicach. Następnie zebrani mogli podziwiać występy finalistów IX Gminnego Konkursu Młodych Wokalistów. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na najlepszy plakat o tematyce ,,Dbaj o zdrowie’’.  Piknik zakończyła wspólna zabawa taneczna przy muzyce grupy ABBA MIA wykonującej ponadczasowe przeboje zespołu ABBA.